Mutfak Dolabı Modelleri

mutfak dolabı modelleri edirne

Güzel bir mutfakta yemek yapmak her zaman daha güzel sonuçlar doğurur. Şık bir mutfak, daha lezzetli yemeklere; daha lezzetli yemekler ise daha keyifli bir ev ortamının oluşmasına zemin hazırlar. Bu yüzden yemek pişirmeyi seven herkes, özellikle kadınlar daha kullanışlı, mutluluk veren mutfaklar kullanmak isterler. Bu noktada mutfağını yeniden dekore ettirmek isteyenler ve huzurlu bir mutfak hayal edenler için bu içeriğimizde sizlere mutfak dekorasyonu ve çeşitleri hakkında ipuçları

mutfak dolabı modelleri edirne

Mutfak dolabı dekorasyonunda nelere dikkat etmeliyiz?
Mutfak dolabı mutfak dekorasyonunu tamamlayan ve tarzını belirleyen en önemli elemanlardan biridir. Bu nedenle mutfak dolabı yaptırırken öncelikle evimizin genel tarzına da dikkat ederek, ne tarz bir mutfak istediğimize karar vermeliyiz. Bu karar bize mutfağın rengi ve elemanların malzemesi hakkında yardımcı olacaktır.
Nasıl bir mutfak dolabı istediğinizi kafanızda az çok belirledikten sonra dekorasyona başlamadan önce renk, malzeme ve model seçiminde bir uzmana danışmak sizi daha keyifli bir mutfak dolabı tasarımına götürecektir. Mutfak Tasarımında insanlar yaşam tarzları ve tercihlerine göre sade ya da hareketli mutfakları tercih ederler. Bu yazımızda sizlere sade ve hareketli mutfaklar hakkında bilgiler vermeye çalışacağız
Sade mutfak dolabı modelleri
Mutfağınızda beyaz, kum, bej, cappuccino ve krem rengi mutfaklar ile yumuşak ve sıcak bir mekan oluşturabilirsiniz. Mutfak dolaplarınızda tek renk kullanmak isterseniz dolap yüzeylerinizde motifler kullanarak hala sade ama oldukça şık bir mutfak elde edebilirsiniz. Eğer birden fazla renk tercih ederseniz alt mutfak dolapları için daha koyu renk tonlarını ve üst mutfak dolapları için daha açık renk tonlarını kullanarak mutfağınızın ferah, açık ve daha keyifli hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

Hareketli mutfak dolabı modelleri
Daha neşeli bir ev ve hayat tarzına sahipseniz mutfak dekorasyonunuzda geleneksel, sade renklerin dışına çıkıp; olağandan farklı renk, desen ve mobilyaları harmanlayarak enerjik bir mutfak dekore edebilirsiniz. Bu noktada mutfak dolaplarınızda kırmızı ve sarı gibi daha canlı ve sıcak ya da mavi, lacivert, yeşil ve lila gibi soğuk ve sıra dışı renk tonlarını tercih ederseniz mutfak dekorasyonunuzda hem modern hem de keyifli bir çizgi yakalayabilirsiniz.

Bu içeriğimizde sizlere mutfak dolabı seçiminde dikkat etmeniz gerekenler ve farklı mutfak dolapları hakkında fikirler sunmaya çalıştık. Umarız hayat tarzınıza uygun mutfak dolabına kavuşur ve lezzetli yemeklerin ve mutlu anıların tadını çıkarırsınız
Mutfak dolapları, bir ev hanımının en mühim noktalarından biridir. Özellikle tasarımlar şahane olduğunda evdeki huzur da mutluluk da artar. Biz de bu gerçeğe dayanarak sizlere mutfak dolabı modelleri ve tasarımları sunmaya çalıştık. Bu içeriğimizde örnekler ile birlikte sizlere mutfak dünyasının o geniş dünyasını aralayacağız. Vakit kaybetmeden keyifli mutfakları incelemeye başlayalım.

Lake Mutfak Dolapları
Lake mutfak dolapları genel olarak ülkemizin mutfak bitki örtüsü olarak ifade edilebilir. Komşularımızda, çevremizde gördüğümüz mutfak dolapları çoğunlukla lake tabanlıdır. Farklı renk tasarımları ile lake dolaplar her zaman ilgi odağı olmuştur.  Lake dolapların parlak olması mutfakta daha aydınlık ve ferah bir hava yaratır.Biz bu bölümümüzde sizlere lake dolapları, örnekler ile göstermeye çalışacağız.

Akrilik Mutfak Dolapları
Akrilik mutfak dolapları özellikle dekoratif bir tat katmak isteyenler için güzel bir tercih olabilir. Parlak görünümü, tezgahlar ile olan uyumu bu dolapların seçiminde oldukça önemlidir. Akrilik mutfak parlak ve mat da olabilir. Parlak olan model oldukça şıktır ve ayna gibi parlar. Mutfağınızda bir şıklık katmak isterseniz dekoratif boya badana işlemlerinin yanında siz de bu dolap modellerini tercih edebilirsiniz. Örneklere dikkatlice baktığınızda size dekorasyon tabanlı çalışmalarınızda akrilik mutfak dolapları modellerini kullanmayı düşünebilirsiniz.

Mdf Mutfak Dolabı Modelleri
Mdf mutfak dolabı modelleri hem uygun maliyetli hem de kaliteli ve dayanıklı bir mutfak yaptırmak isteyenlerin tercih ettiği bir mutfak dolabı modelidir. Kelime anlamı olarak orta yoğunlukla odun lifi manasına gelen mdf malzeme kayın, ceviz gibi masif malzemelere göre çok daha uygun fiyatlı iken, sunta malzemeye göre daha pahalı ancak çok daha kaliteli ve uzun ömürlü olduğu için Türkiye en çok tercih edilen mutfak dolapları arasındadır.
Mdf malzeme kullanmanın avantajları su geçirmemesi, yanmaması ve ağırlıklara dayanıklı olmasının yanı sıra pürüzsüz ve parlak bir görüntü sergileyerek mutfak dekorasyonlarını estetik bir görüntüye ulaştırabilmesidir.
Mutfak dolaplarınızın her parçasında kullanabileceğiniz mdf malzeme özellikle dolap gövdesi için en kaliteli malzemedir. Mdf malzemeyi mutfak dolabında kullanabileceğiniz gibi dayanıklı olması nedeni ile mutfak tezgahı yaptırırken de tercih edebilirsiniz.

Membran Mutfak Dolabı Modelleri
Mutfağınızda daha ekonomik ve yalın aynı zamanda da sade bir şıklık yakalamak istiyorsanız membran mutfak dolaplarını tercih edebilirsiniz. Membran mutfak dolapları, her ne kadar gösterişsiz olduğu düşünülse de sunduğu desen ve renk çeşitliliği ve yüzeylerine özgün motifler işleme imkanları göz önüne alındığında mutfağınızda oldukça şık dekorasyonlar yapabileceğiniz bir malzeme türüdür. Akrilik malzeme kadar olmasa da membran mutfak dolaplarının da parlak türleri mevcuttur. Membran mutfak dolapları temizlenmesi kolay, neme ve ısıya karşı dayanıklı bir malzeme türü olması ve az maliyet ile çeşitli tasarımlar sunabilmesi nedeni ile mutfak dolaplarında tercih edilen bir malzemedir.

Mutfak modellerimizi incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir